Prečo by ste mali začať šetriť už dnes

Ak nezarábate veľa a môžete sotva zaplatiť svoje účty, myšlienka šetrenia peňazí sa môže zdať smiešna. Keď máte na konci mesiaca iba pár eur na účte, tak prečo by ste sa mali vôbec zaoberať šetrením? Dôvod je jednoduchý. Pretože každý musí začať niekde a ak budete pracovať na tom, Vaša finančná situácia sa pravdepodobne časom zlepší. Šetriť peniaze stojí za námahu. Poskytuje Vám to pokoj, možnosti, a čím viac ušetríte, tým ľahšie môžete akumulovať akumulované dodatočné úspory – Expertosenplanchado.

Kto sa už nezbudil o 3:00 ráno, a premýšľal nad tým, ako si bude môcť dovoliť niečo, čo potrebuje? Ak sú peniaze naozaj minuté, možno Vás zaujíma, ako budete platiť nájomné budúci týždeň. Ak ste trochu ďalej na finančnom rebríku, môžete sa obávať, na koľko mesiacov môžete zaplatiť účty, ak ste stratili prácu. Neskôr v živote, by sa Vaše nočné myšlienky mohli zamerať na Vaše deti, alebo či máte dostatok peňazí na odchod do dôchodku.

Pri hromadení úspor by Vaše finančné starosti mali klesnúť, pokiaľ žijete v rámci svojich prostriedkov a nie vždy hľadáte nové veci, o ktoré by ste sa museli obávať. Ak už máte prvý týždeň aktuálneho mesiaca postarané aj o budúci mesiac, ak viete, že môžete dostať bez práce po dobu troch až šiestich mesiacov, ak máte sporiace účty na vzdelanie Vašich detí a máte postarané o Váš odchod do dôchodku, spíte v noci lepšie. Znížený stres z toho, že máte peniaze v banke, uvoľňuje Vašu energiu pre príjemnejšie myšlienky a aktivity.

Čím viac peňazí ste ušetrili, tým viac ovládate svoj vlastný osud. Ak sa kvôli Vašej práci dostávate na pokraj nervového zrútenia, môžete prestať pracovať, aj keď ešte nemáte novú prácu, a ešte predtým, ako hľadáte nové zamestnanie, cómo elegir las mejores planchas de ropa, potrebujete čas na obnovenie zdravého rozumu. Ak ste unavený žiť v nebezpečnom susedstve, môžete sa presťahovať do bezpečnejšieho priestoru, pretože budete mať dosť úspor na lepší byt alebo zálohu v krajšom dome.

Ak sa ochoriete a potrebujete drahú zdravotnú starostlivosť, ktorú Vaše poistenie nezahŕňa, budete mať možnosť platiť svoje výdavky, aj keď počas liečby nemôžete pracovať. Nie, peniaze nevyriešia všetky problémy. Keď dostanete výpoveď, môže trvať až dva roky, kým nenájdete novú prácu. Niektoré choroby nezmiznú bez ohľadu na to, koľko procedúr si môžete dovoliť, a náhodný zločin sa môže stať aj v údajne bezpečnej komunite. Ale s väčším počtom peňazí v banke, máte lepšie šance na to, že sa dožijete šťastného konca.
Väčšina z nás odpracuje stovky hodín každý rok, aby sme zarobili väčšinu našich peňazí. Ale keď máte úspory a vložíte Vaše finančné prostriedky na správnych miestach, Vaše peniaze začnú pracovať pre Vás. Postupom času budete musieť pracovať menej a menej, pretože Vaše peniaze sa množia čoraz viac a nakoniec budete môcť prestať pracovať úplne.

Čo to znamená, že Vaše peniaze pracujú pre vás? Keď prvýkrát začínate šetriť, budete chcieť uložiť a investovať Vaše peniaze niekde v bezpečí, kde k nim môžete okamžite pristupovať v prípade neočakávaných výdavkov. To znamená online sporiteľský účet, v ktorom môžete zarábať 1% úroky ročne a ani nemôžete držať krok s infláciou, ktorá sa pohybuje okolo 2% až 3% ročne. Čokoľvek je ale lepšie ako zarábať 0%, a nemať žiadne úspory.