Nakupovanie – sám alebo v skupine?

Ľudia, ktorí milujú nakupovanie ho považujú aj za umeleckú formu. Majú techniky na nájdenie najlepších výhod, starostlivo sledujú najlepší čas na nakupovanie a majú veľkú fyzickú silu potrebnú na to, aby priniesli všetky svoje balíky domov. Tiež vedia, že keď ide o nakupovanie, je najlepšie to urobiť sám.

Cestovanie nákupnými strediskami s priateľmi a rodinou je zábavné. Koniec koncov, poskytujú celú druhú sadu rúk, ktoré Vám pomôžu nosiť Vaše nákupy. Ale po ďalšom prešetrovaní radosť z nákupu sólo prevažuje túžbu, mať niekoho, s kým by ste si podelili miesto pre nákupy.

Len preto, že ste si zarezervovali potrebné hodiny na dosiahnutie úspešnej nákupnej cesty, to neznamená, že Váš partner spravil to isté. Všetci nakupujú vlastným tempom. Keď s niekým nakupujete, riskujete, že budeme čakať, kým si veci vyskúšajú, alebo sa ponáhľate, aby ste ich nenechali čakať. Môžete povedať, že toto nie je stresujúce?

Takže čo keď sú tie čierne topánky v 50 percentnej zľave? Ak si ich vyskúšate a budú Vás z nich bolieť nohy, bude Vás prvý inštinkt nechať ich na poličke – planchas de pelo baratas. S priateľom, ktorý si ich nemôže vyskúšať, ale iba vidieť, ako dokonalé vyzerajú, sa môžete cítiť donútená ku kúpe uvedených topánok. Na druhej strane, ak je niečo, čo naozaj chcete, ale Vášmu kamarátovi alebo kamarátke sa to nepáči, môže to značne ovplyvniť aj Vaše rozhodnutie. Niekedy si nemusíte pripomínať, že peniaze, ktoré ste práve zaplatili za nové šaty, mohli ísť aj na niečo rozumné, napríklad na zaplatenie nájomného, ​​že? Toto Vám veľmi radi pripomenú Vaši spolubývajúci, ak pôjdete nakupovať práve s nimi. Taktiež je to niečo veľmi nepríjemné počuť „Vyjdi von a ukáž mi to!“, keď stojíte v kabínke na prezlečenie len v podprsenke.

Vlastne sme sa teda zhodli, že radšej je ísť nakupovať sám ako s priateľmi. Veľa priateľov Vám totiž aj pri nakupovaní poskytuje zle radi pri nákupe oblečenia. Buď máte kamarátov, ktorí šetria a všetko im príde predrahé alebo potom sú tu kamaráti, ktorí by si Vás vedeli predstaviť aj s oranžovou minisukňou a zelenou blúzkou s červeným vzorom ruží a krikľavo žltými lodičkami. Ja osobne dávam prednosť nakupovaniu sama, pretože som tiež skromnejšia a kúpim si veci, ktoré budem skutočne nosiť. Je to tiež rýchlejšie a ak niečo vyzerá dobre, nemusím sa obávať, že by som bola v rozpakoch ak by sa to nepáčilo mojej najlepšej kamoške.

Tiež väčšina mojich priateľov nakupuje v úplne odlišných sekciách ako ja. Hlavne dávam prednosť nakupovaniu sama, keď kupujem len pár kusov (rizador de pelo barato). Naozaj mám čas si vyberať a nemám rada, keď ostatní ľudia vyjadrujú svoj názor na to, čo si myslia, že mi vyhovuje a vôbec nesúhlasia s mojim výberom. Som veľmi vyberavá, pokiaľ ide o môj štýl a celkovo, pohodlie je pre mňa dôležitejšie. Oblečenie si potrebujem vyskúšať a až potom uvidím, ako sa veci vynímajú na mojom tele a ako sa v nich dobre cítim pred tým, než si ich kúpim. Nemám rada spontánne nákupy.

Tiež sa mi nepáči, keď sa cítim pod tlakom kúpiť niečo, čo sa mi naozaj nepáči, len kvôli priateľom okolo mňa.