Čo nakupovať online

Niektoré výrobky má zmysel nakupovať len online – buď kvôli značnej úspore nákladov alebo čistému pohodliu. Obchody na internete majú nižšie náklady, takže môžu predávať mnohé veci lacnejšie. V priemere môžete očakávať, že ušetríte okolo 20% (compressore elettrico).

Dizajnové produkty sú práve teraz veľkou vecou – kabelky značky Prada či topánky Gucci so zľavou až do výšky 70%. To všetko a ešte aj s garanciou originality nájdete na niektorých webstránkach len na internete. A ak milujete darčekové poukazy alebo darčekové karty ako narodeninové prekvapenia, môžete na internete ušetriť v až priemere 10% pri ich kúpe. Mnohé stránky taktiež ponúkajú zoznam zľavových kódov alebo kupónov, ktoré môžete využiť na Vaše nakupovanie na webe a tak ušetríte ešte viac. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, ale ušetriť čo i len 5 eur na jeden nákup sa v celoročnom pomere ukáže ako veľmi pekná čiastka.

Väčšina ľudí si neuvedomuje, že môžete dostať lieky aj online. Toto je obzvlášť vhodné pre tých, ktorí už nemôžu šoférovať či nie sú veľmi mobilný, a tých, ktorí nemajú veľa času či trávia svoj čas v práci. Vo väčšine prípadov môžete lieky nakúpiť na internete lacnejšie, keďže môžete porovnať rôzne lekárne a získať tak pre Váš liek tú najvýhodnejšiu cenu. Taktiež ušetríte na poštovnom, ak spravíte veľkú objednávku a kuriér Vám zásielku donesie priamo do kancelárie alebo domov. A nie len lieky, ale aj drogériu môžete takto lacno a jednoducho nakúpiť do zásoby bez toho, aby ste museli so sebou z nákupného centra nosiť množstvo plných a ťažkých tašiek.

Rezervácia izieb online cez rôzne portály ako je booking.com alebo hotels.com je často oveľa lacnejšia ako rezervácia v hotely priamo. Tieto stránky majú garanciu cenových ponúk a často ponúkajú bezplatné WiFi pripojenie na internet. Ďalšia pozoruhodná výhoda: po rezervácii istého počtu nocí alebo rôznych ubytovaní cez stránky získate odmeny zadarmo. Či už je to zľava na Váš ďalší pobyt alebo noc alebo raňajky zadarmo. A nielen online, ale aj na Vašom smartfóne môžete pomocou aplikácií ušetriť.

Podľa internetového prieskumu, ktorý sa konal v rokoch 2015 až 2016 sú televízory o 5% a domáce spotrebiče o 3% lacnejšie na internete, ako v kamennej predajni. A nemusíte pri tom platiť ani drahú dopravu priamo k Vám domov. Mnoho internetových obchodov umožňuje svojim zákazníkom prebrať tovar priamo na predajni, aj keď ho zakúpili na webe.

Ak máte dieťa, ktoré chodí do školy alebo sami chodíte na vysokú školu a zháňate drahé učebnice a skriptá, nehľadajte už ďalej. Pozrite sa jednoducho na internet. Je tu mnoho webových stránok, ktoré ponúkajú zlacnené knihy – compressoreit.com, učebnice alebo pracovné zošity v rôznej kvalite a s úsporami až 90%!

Ďalším produktom, ktorý môžete nakúpiť online sú vstupenky. Veľké množstvo portálov ponúka na vstupenky zakúpené cez internet zľavu, prípadne sa môžete dostať ku väčšiemu množstvu podujatí, keďže nie ste obmedzení miestnym obchodom so vstupenkami a môžete si tak zakúpiť vstupenku aj na koncert v inom meste či krajine.

Každý z nás už iste vo svojom živote letel lietadlom. Ak lietate často, tak sa určite zamyslite, či by ste nechceli použiť niektorý z webových portálov, ktoré ponúkajú zľavnené parkovanie blízko letiska, ktoré je jednoducho napojené na kyvadlovú dopravu na letisko.