Bezpečné nákupy

Existuje mnoho spôsobov, ako sa môžete stať obeťou podvodníkov počas online nakupovania v tejto sviatočnej sezóne. Tu je postup, ako sa vyhnúť takejto pasci. Tam je ten fantastický dar, ktorý každý chce, ale bolo tak ťažké ho nájsť. Vaše vzrušenie sa buduje pri vyberaní vašej kreditnej karty a začnete písať číslo a dátumy exspirácie rýchlo, než niekto iný vám pred nosom vyfúkne posledné položky na sklade. Ale potom si všimnete, že ste na Amazingholidaygifts.com. Nikdy ste o tom nepočuli, ale musí to byť dôveryhodná stránka, ak je online, nie? Zle! idropulsore dentale opinioni!

Jedna z najväčších chýb, ktorú zákazníci môžu urobiť pri nákupe online je, nakupovať na stránkach s ilegitímnymi online predajcami. Namiesto kupovania darčekov zákazníci odovzdávajú svoje informácie o kreditných kartách podvodníkom. A tí následne dané údaje zneužijú a vybielia vám účet. Peňazí sa potom budete domáhať len ťažko, a niekedy ich dokonca už nikdy neuvidíte.

Existujú falošné webové stránky. A nie je ich málo. Buďte teda podozriví z akejkoľvek e-mailovej správy, ktorá obsahuje odkaz na stránku predajcu online. Ste oveľa viac v bezpečí, keď nakupujete len u dodávateľa, ktorého poznáte a dôverujete mu. Zlákaním sa na falošné nákupné stránky je jedným z mnohých spôsobov, ako spotrebitelia môžu byť oklamaní online túto sviatočnú sezónu. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zabezpečiť, aby váš účet kreditnej karty – a vaša prázdninová sezóna – zostali v bezpečí a bez obáv.

Neklikajte na reklamy na stránkach sociálnych médií. Existuje veľa podvodníkov, ktorí čakajú, že vás nalákajú s neuveriteľnou ponukou. Vyhľadajte webové stránky, ktoré začínajú s webovou adresou HTTPS. „S“ znamená, že webová stránka je bezpečná. Je to prebraté z anglického slova „secure“. Neodpovedajte na nevyžiadané e-maily od tretích strán, ktoré poskytujú nákupnú príležitosť. Je to pravdepodobne pokus o neoprávnené získavanie údajov. Skontrolujte si často výpis z vašej kreditnej karty, aby ste sa uistili, že neexistujú podvodné poplatky. Nastavte si upozornenia so spoločnosťou vašej kreditnej karty, aby ste vedeli, kedy bol uskutočnený nákup. Poskytnite minimálne množstvo informácií pri zakúpení online. Nepoužívajte debetnú kartu na online nákupy.

Pomocou debetnej karty dáte podvodníkovi priamu linku na váš bankový účet a mohli by ste im dať možnosť ísť do bankomatu a vytiahnuť všetky peniaze. Okrem zjavného problému to môže tiež spôsobiť vznik poplatkov za prečerpanie. Je to oveľa viac škodlivé ako podvodník, ktorý vyčerpal vašu kreditnú kartu. Tieto poplatky môžete reklamovať vo svojej banke, a peniaze nie sú vaše. Najlepšou možnosťou nákupu položiek online je použitie bezpečného platobného systému. Možnosti mobilnej platby, ktoré vyžadujú overenie pomocou odtlačkov prstov či SMS kódu, sú najbezpečnejšie dentifricio sbiancante migliore.

Po nákupe online existuje niekoľko spôsobov, ako ochrániť balíky pred krádežou po ich doručení. Dajte si dodávateľom doručiť balíky do jedného z jeho predajní vo vašej oblasti. Zvážte príplatok za to, aby dodávateľ doniesol balíky do vašej práce a iba do vašich rúk. Zaregistrujte sa na upozornenia na bezplatné doručenie, ktoré vás informujú o príchode balíka. Odošlite svoje balíky niekomu, kto bude doma, keď prídu. Je všeobecne bezpečné nakupovať online a ak sa budete riadiť týmito tipmi, môžete si oddýchnuť a vychutnať si prázdniny aj zháňanie darčekov úplne bez obáv.