Ako kúpiť svadobné šaty?

Po určení rozpočtu na Vašu svadbu sa budete musieť rozhodnúť, koľko z toho bude vynaložené na Vaše šaty. Okrem nákladov na šaty, budete musieť pridať výdavky na zmeny a prípadne doplnky. Nezabudnite vyčleniť časť tohto rozpočtu na doplnky, ako sú Vaše topánky, závoj a šperky AspiradorasGuru.

Než začnete nakupovať, zistite si, aký štýl hľadáte. Vaše miesto, kde sa bude konať svadba, Vám môže pomôcť zúžiť výber. Ak máte svadbu na pláži, budete pravdepodobne chcieť plynulé, nešportové šaty. Vydávate sa v luxusnom hoteli? Formálne a elegantné by mali určite byť tie pravé šaty pre Vás. Zistite tiež, aké siluety najviac vyhovujú tvaru Vášho tela. Potom sa pozrite na obrázky svadobných šiat online a v časopisoch a uložte si Vaše obľúbené štýly. Môžete vyhľadávať tisíce šiat aj v rôznych aplikáciách a zoradiť ich podľa štýlu a ceny a nájsť miestne salóny, ktoré ich predávajú.

Zatiaľ čo veľa hľadania môže pomôcť zúžiť Vaše možnosti, udržte otvorenú myseľ. Skúsený konzultant Vám môže pomôcť nájsť správne oblečenie pre Váš rozpočet a typ tela – a štýl šiat, ktoré si nakoniec oblečiete, Vás môže dokonca prekvapiť.

Prineste buď svoju mamu, alebo dôveryhodného priateľa, keď idete skúšať šaty do obchodu. Alebo si zoberte zo sebou maximálne troch ľudí, mejor aspirador escoba. Príliš veľa názorov môže zbytočne negatívne ovplyvniť Vaše nakupovanie.

Je tu dôvod, prečo je potrebné získať svadobné šaty čo najskôr. Nekupujete si totiž svadobné šaty každý deň. Chcete aby boli Vaše svadobné šaty vyrobené v podstate iba na mieru len pre Vás. To znamená, že to bude trvať niekoľko mesiacov práce na ich vytvorenie, návrh sériu zmien, aby sa na konci šaty dokonale hodili k Vašej postave. Svadobné salóniky sa môžu rýchlo rezervovať. Keď pôjdete do svadobného salónu, prinesiete fotografie šiat, ktoré sa Vám páčia, takže predajca bude lepšie vedieť, ako Vám s výberom pomôcť. Ak viete, že chcete nosiť konkrétneho dizajnéra, uvidíte, či majú tieto kusy v salóne blízko Vás.

Teraz je čas urobiť konečné rozhodnutie a vykonať objednávku. Budete vedieť, že sú to tie správne šaty už na prvý pohľad. Keď si kúpite šaty, budete musieť podpísať zmluvu a zložiť zálohu, ktorá je zvyčajne asi 60 percent z ceny šaty. Dôvodom je to, že krajčíri potrebujú zálohu na spustenie výroby. Pred podpísaním zmluvy sa uistite, že všetky informácie sú správne. Spýtajte sa v salóne, kedy očakávajú, že Vaše šaty dorazia – v priemere je to 16 až 20 týždňov odo dňa, keď zadáte svoju objednávku – a potvrďte si, že Vám zavolajú, keď prídu.

Nezabudnite ani na kúpu správneho spodného prádla pod Vaše šaty. Či už plánujete nosiť podprsenku bez ramienok alebo sa rozhodnete túto vynechať, najmenšia zmena v spodnej bielizni môže zmeniť sed Vašich šiat. Je tiež čas nájsť Váš závoj, aby ste mohli získať predstavu o celom Vašom vzhľade, od hlavy po päty, keď máte svoje šaty oblečené. Pri jednoduchých šatách sa držte klasiky, aby ste nepokazili celkový dojem. Ak máte na sebe výrazné šaty, možno si budete chcieť vybrať niečo dramatickejšie. Pri topánkach myslite na výšku opätku. Uistite sa, že budete vládať celý deň stáť na nohách.